رژیم غذایی برای درمان بی قراری های شبانه شیرخوار

بهترین متخصص تغذیه و رژیم درمانی اصفهان | رژیم غذایی برای درمان بی قراری های شبانه شیرخوار

اگر شیرخوار دچار دل دردهای قولنجی و باشد ، آیا رژیم غذایی مادر باید محدود شود؟

یکی از عوامل موثر در ایجاد بی قراری های شبانه شیرخوار، وجود تنش های عصبی و اضطراب در مادر است و در بسیاری موارد فراهم کردن شرایط لازم برای آرامش مادر ، بهتر از تغییر رژیم غذایی او باعث کاهش بی قراری های شیر خوار می شود.
محدود کردن رژیم غذایی مادر و توصیه به مصرف نکردن سبزیجات و حبوبات بیشتر باعث بروز کمبودهای تغذیه ای در مادر می شود تا آرام کردن شیرخوار.
قطع مصرف پرتقال یا توت فرنگی توسط مادر باعث بهبودی دل درد شیرخوار شده است پس می توان به طور آزمایشی برای چند روز به مادر توصیه کرد این میوه ها را مصرف نکند و در صورتی که به این روش بی قراری شیرخوار کاهش یافت از مادر خواست که به جای پرتقال از سایر مرکبات و به جای توت فرنگی از سایر میوه ها استفاده کند.

در بسیاری موارد نیز دیده شده که مصرف شیر گاو (یا شیر پاستوریزه) توسط مادر باعث بروز حساسیت در شیرخوار شده و او را بی قرار ساخته است و برخی پژوهش ها نشان داده اند که قطع مصرف شیر گاو توسط مادر شیرده توانسته است تا 70 درصد دل دردهای قولنجی شیرخواران را کاهش دهد.

بنابراین در صورتی که دل درد و بی قراری های شبانه شیرخوار باشد می توان تست درمانی کرده و از مادر خواست تا برای چند روز شیر ننوشد ؛ در صورت تسکین علائم شیرخوار باید به مادر توصیه شود تا پایان 4 ماهگی شیرخوار (که سن بروز دل دردهای قولنجی است) از مصرف شیر گاو ( شیر پاستوریزه) خودداری نماید.
البته در این قبیل موارد باید تاکید نمود مادر از سایر محصولات لبنی مانند ماست، پنیر و کشک استفاده نماید و پس از ماه چهارم، بار دیگر مصرف شیر را از سر گیرد.

منبع

آشنایی با مصرف داروها و مکمل ها در دوران شیردهی

error: Content is protected !!
تما حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به دکتر محمد رادفر می باشد.

طراحی ، بهینه سازی سایت و سئو اصفهان توسط دیجیتال مارکتینگ کلینیک24