دلایل مهم نیاز به صبحانه در نوجوانان

دلایل مهم نیاز به صبحانه در نوجوانان | بهترین متخصص تغذیه و رژیم درمانی اصفهان

دلایل مهم نیاز به صبحانه در نوجوانان

صبحانه مهمترین وعده غذایی روز است، اما بسیاری از کودکان و نوجوانان به طور منظم وعده غذایی صبح را از دست می دهند.خوردن یک صبحانه مغذی می تواند به نوجوان کمک کند تا تغذیه بهتر و حتی عملکرد بهتری در مدرسه داشته باشد. در این مطلب 5 دلیل برای اهمیت مصرف نوجوانان عنوان شده است:

افزایش تمرکز

مطالعات نشان می دهد که خوردن یک صبحانه مغذی باعث بهبود عملکرد مغز – به ویژه حافظه و یادگیری می شود. این امر برای یادگیری دانش جدید و استفاده بعدی از آن برای یک امتحان بزرگ ضروری است.

انرژی

صبحانه در کنار خواب و ورزش ، یکی از بهترین راه ها برای شارژ مجدد باتری است. این یک فرصت عالی برای دریافت کربوهیدراتهای سرشار از انرژی همچون مواد غذاهایی مانند نان سبوس دار است. با استفاده از ترکیبات پروتئینی و کربوهیدرات مانند نان و پنیر ، غلات سبوس دار با شیر یا مغز دانه ها یا کره بادام زمینی ، صبحانه ای مقوی و پر انرژی دریافت کنید. صبحانه یک راه ایده آل برای تقویت انرژی است بنابراین در کلاس خواب نمی روید!

دلایل مهم نیاز به صبحانه در نوجوانان | بهترین متخصص تغذیه و رژیم درمانی اصفهان

نمرات بهتر

تحقیقات نشان می دهد دانشجویانی که صبحانه می خورند عملکرد تحصیلی بهتری دارند. صبحانه مواد مغذی ضروری برای سیستم عصبی را برای تقویت قدرت مغز تامین می کند. همچین صبحانه گرسنگی را کاهش می دهد ، که می تواند باعث حواس پرتی شود و عملکرد تحصیلی ، رفتار و عزت نفس را مختل کند.

انتخاب های سالم

کسانی که صبحانه می خورند تمایل دارند غذای سالم تری را در طول روز انتخاب کنند ، که می تواند بر سلامت طولانی مدت تأثیر مثبت بگذارد.

طعمش عالیه!

این ممکن است قانع کننده ترین دلیل برای لذت بردن از صبحانه قبل از یک روز طولانی مدرسه باشد. صبح سرد با یک کاسه دلپذیر عدسی گرم یا نان و چای و پنیر آغاز کنید.

کودکانتان را به خوردن صبحانه تشویق کنید، اگرچه ممکن است زمان بر باشد ، اما کمک به نوجوان شما برای خوردن صبحانه مغذی ، عادات غذایی سالم را ایجاد می کند که تا آخر عمر ادامه دارد.

دکتر محمد رادفر متخصص تغذیه و رژیم درمانی اصفهان را در اینستاگرام دنبال کنید


بیشتر بخوانید :

وجود مواد نگهدارنده در کنسرو تن ماهی

با خیال راحت شیر مصرف کنید، شیرها وایتکس ندارند

باورهای غلط در مورد نمک یددار تصفیه شده و نمک دریا

error: Content is protected !!
تما حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به دکتر محمد رادفر می باشد.

طراحی ، بهینه سازی سایت و سئو اصفهان توسط دیجیتال مارکتینگ کلینیک24