دیابت در کمین چاق‌ها

دیابت در کمین چاق‌ها | بهترین متخصص تغذیه و رژیم درمانی اصفهان

دیابت در کمین چاق‌ها

نتایج یک بررسی جدید نشان می‌دهد، افراد دچار اضافه‌وزن حتی پس از کاهش وزن و رسیدن به تناسب، در معرض بیماری‌های ناشی از چاقی مانند دیابت نوع 2 قرار دارند.در این مقاله از سایت دکتر محمد رادفر متخصص تغذیه و رژیم درمانی اصفهان درباره دیابت در کمین چاق‌ها توضیحاتی خواهیم داد.

مطالعه نشان می‌دهد نوجوانان دارای اضافه وزن در بزرگسالی به احتمال زیاد از سلامتی ضعیف ، دیابت و حمله قلبی زودرس رنج می‌برند.

متخصصان دانشگاه کالیفرنیا، سانفرانسیسکو ۱۲ هزار و ۳۰۰ نفر را مورد مطالعه قرار دادند؛ هرکدام به مدت ۲۴ سال از دوران نوجوانی به بعد خود گزارش داده بودند. بررسی‌ داده‌ها نشان داد افرادی که در نوجوانی دچار اضافه‌وزن و چاقی بودند. در بزرگسالی با سلامتی ضعیف مواجه هستند.

این افراد برای بیماری‌های مختلف نظیر ابتلا به دیابت نوع ۲ و حمله‌های قلبی نیز در معرض خطر قرار دارند؛ شاخص‌های بالاتر توده بدنی (BMI) در دوره بلوغ، با افزایش خطر بیماری‌های مختلف در بزرگسالی ارتباط مستقیم دارد؛ حتی اگر افراد وزن خود را کاهش داده و به تناسب برسند. هنوز ۸.۸ درصد بیشتر در معرض خطر دیابت نوع ۲ و ۲.۶ درصد بیشتر در معرض خطر کلی سلامتی قرار دارند.

به گفته این تیم ، یافته‌های آنها شواهدی را نشان می دهد که هم سن شروع چاقی و هم مدت زمان ابتلا به آن در مقاومت به انسولین و تصلب شرایین نقش دارد.
آنها افزودند، متخصصان اطفال و متخصص تغذیه و رژیم درمانی باید نوجوانان را ترغیب کنند.تا رفتارهای سالم مانند ورزش و خوردن وعد های غذایی متعادل را برای مقابله با مشکلات بعدی سلامتی انجام دهند.

عوامل بروز دیابت

تاکنون علت دقیقی برای ابتلا به این بیماری مشخص نشده است. اما مواردی مانند عوامل وراثتی و ژنتیکی می‌توانند در بروز بیماری مؤثر باشند.

سابقه خانوادگی به این معناست؛ هر فردی که والدین یا خواهر و برادرش دیابت نوع یک داشته است. امکان مبتلا شدنش به این بیماری نسبتاً بیشتر است.

همچنین باید بدانیم حضور برخی از انواع ژن‌ها (عامل ژنتیک) در ابتلا به دیابت نوع یک موثر خواهند بود.

با وجود تحقیقات گسترده در مورد دیابت نوع یک، متاسفانه هنوز راه‌حلی قطعی برای پیشگیری از آن ارائه نشده است.

دیابت در کمین چاق‌ها | بهترین متخصص تغذیه و رژیم درمانی اصفهان

رژیم غذایی

توجه به مقدار کربوهیدراتی که یک فرد مبتلا به دیابت در هر وعده غذایی مصرف می‌کند اهمیت دارد. پس با آموزش در مورد شمارش کربوهیدرات‌ها، باید مصرف آنها را به طور دقیق انجام دهند. همچنین افراد مبتلا به دیابت نوع یک باید در زمان معین و با توجه به انسولین تزریقی غذای خود را مصرف کنند.


صفحه اینستاگرام دکتر محمد رادفر متخصص تغذیه و رژیم درمان اصفهان


مطالب پیشنهادی :

چگونه سبزیجات تازه را انتخاب کنیم؟

توصیه هایی برای درمان سوءهاضمه

اهمیت مصرف صبحانه

نکات تغذیه‌ای قبل و بعد از تزریق واکسن کرونا

error: Content is protected !!
تما حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به دکتر محمد رادفر می باشد.

طراحی ، بهینه سازی سایت و سئو اصفهان توسط دیجیتال مارکتینگ کلینیک24