ارتباط تغذیه و رژیم غذایی با شب ادراری کودکان

بهترین متخصص تغذیه و رژیم درمانی اصفهان | ارتباط تغذیه و رژیم غذایی با شب ادراری کودکان

نقش تغذیه در شب ادراری کودکان

شب ادراری یک مشکل در برخی کودکان است که معمولا با درمان های طبی بر طرف می شود اما اگر بعد از درمان هم مشکل این عارضه برطرف نشود با پرهیز های غذایی می توان مشکل را کاهش داد. علل شب ادراری مصرف برخی داروها، نا آرامی در هنگام خواب، اختلال در هورمون‌های بدن، مشکل در مثانه، تغذیه، مشکلات روانی و یا ژنتیک است.
تعدادی از مواد غذایی وجود دارد که نباید قبل از خواب و یا در طول شب مصرف شود زیرا آنها تولید ادرار را افزایش می دهند که در کودکان منجر به عدم کنترل ادرار می شود.
غذاهایی مانند تخم مرغ، ذرت، گندم و سویا ممکن است سبب واکنش های حساسیتی شود، بنابراین می توان لیست غذایی کودک را یاداشت کرد و شبی که کودک شب ادراری دارد غذای آن روز را مشخص کرد و از برنامه ی غذایی کودک خارج نمود.
معمولا کودکانی که قبل از خواب از مواد لبنیاتی مصرف کنند، بیشتر دچار این عارضه می شوند : از چند ساعت قبل از خواب به کودک شیر یا سایر مواد لبنی داده نشود. کافئین ادرار آور است و مواد غذایی دارای کافئین تولید ادرار را زیاد می کند؛ بهتر است چند ساعت قبل از خواب، مواد غذایی دارای کافئین از جمله شکلات، قهوه و…استفاده نشود تا از بروز این اتفاق جلوگیری شود .
منبع 

بیشتر بخوانید و بدانید : 

error: Content is protected !!
تما حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به دکتر محمد رادفر می باشد.

طراحی ، بهینه سازی سایت و سئو اصفهان توسط دیجیتال مارکتینگ کلینیک24