بروز اضافه وزن و چاقی با نخوردن صبحانه اتفاق می افتد .

بهترین متخصص تغذیه و رژیم درمانی اصفهان | بروز اضافه وزن و چاقی با نخوردن صبحانه اتفاق می افتد .

صبحانه نخورید چاق می شوید . 

عدم مصرف صبحانه می‌تواند خطر ابتلا به چاقی را افزایش دهد و موفقیت در اجرای رژیم های کاهش وزن را بکاهد. این در حالی است که مصرف مواد غذایی مناسب برای صبحانه مانع از تجمع انسولین می‌شود. این هورمون باعث می‌‌شود که سلول‌های چربی، اسیدهای چرب بیش‌تری ذخیره کند.افرادی که صبحانه می‌‌خورند کم‌تر در معرض نوسانات وزن قرار می‌گیرندهر چه دیرتر اقدام به خوردن کنید نیز احساس گرسنگی‌تان بیش‌تر خواهد شد.حذف اولین وعده غذایی باعث می‌شود که خیلی زود احساس خستگی و کج‌ خلقی کنید

نخوردن صبحانه خطر ابتلا به  کاهش قند خون را افزایش می‌دهد. علائم جسمی دیگر شامل لرزش، ضعف، سرگیجه، سردرد، احساس سوزن سوزن شدن، سریع شدن ضربان قلب، است و یکی از دلایل ضعف و احساس گرسنگی مداوم است.

بهترین متخصص تغذیه و رژیم درمانی اصفهان | صبحانه نخورید چاق می شوید . 

کودکانی که صبحانه نمی‌‌خورند به میزان کافی عناصر ضروری مانند آهن، کلسیم، منیزیم و پروتئین را دریافت نمی‌کنند، لذا در طول روز احساس خستگی بیش‌تری کرده و نمی‌‌توانند به درستی تمرکز داشته باشند و بهره هوشی پایین‌‌تری دارند.

 زمانیکه روز خود را بدون وعده غذایی صبح آغاز می‌‌کنید معده‌ شما به مغز پیام می فرستد و از همان ابتدای روز حس گرسنگی در بدن‌تان شکل گرفته و باقی می‌ماند . حذف این وعده غذایی  در زنان با بی نظمی‌های دوران قاعدگی همراه است. علاوه بر این قاعدگی دردناک و یبوست نیز از عوارض دیگر هستند . 

9 خوراکی مفید برای لاغری و کاهش وزن

error: Content is protected !!
تما حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به دکتر محمد رادفر می باشد.

طراحی ، بهینه سازی سایت و سئو اصفهان توسط دیجیتال مارکتینگ کلینیک24