قارچ گانودرما

گانودرما نام کلی برای قارچ های خانواده گانودرماسه است که مانند تمام ترکیبات نچرال خواص منحصر به فردی برای خود دارند اما اما اما… ادعاهای درمانی و دارویی که در مورد گانودرما میشه خالی از هرگونه مستندات قوی علمیه.

اولا سود و درآمد فروش این محصولات برای دلالان و بازاریابان به حدی بالاست که برای پیدا کردن مشتریان یا در واقع طعمه های خود، به هر روش تبلیغاتی و کاری دست میزنند تا افراد را در خصوص اثرات غیر واقعی مورد ادعاشون متقاعد کنند.

دوما مطالعاتی که فروشندگان گانودرما در مورد اثر بخشی این قارچ و فرآورده های مشتق از آن، به آنها استناد می کنند از نظر علمی در سطح پاینی قرار دارند و در سطح insufficient evidence یا “شواهد ناکافی” قرار می گیرند.

سوما  اغلب این مطالعات کوچک و از نظر روش‌شناسی نامناسبند

چهارما آنکه اغلب مطالعات و شرکت‌کنندگان چینی و اسپانسرهای انجام این مطالعات شرکت های تولید کننده محصولات گانودرما هستند، بنابراین  نتایج به مقدار زیاد تحت تاثیر، قلمداد می شود.

پنجما خاستگاه قارچ گانودرما کشور چین است و همانطور که همه میدانند چینیهایی که از آب کره میگیرند و اگر چنین اثرات شفابخشی از این قارچ را باور داشتند آمار بیماریهایی مثل دیابت و سرطان و … که مورد ادعای فروشندگان است در این کشور به حداقل میرسید در حالی که چین هم در داشتن آمار بالای این بیماریها جز رکوردداران است.
ششما اینکه هر ماده دارویی و غذایی، چه شیمیایی چه گیاهی وقتی اینهمه مزایا را میتواند ایجاد کند مطمئنا و بلاشک به همان نسبت عوارض بدی را هم می تواند به وجود بیاورد (بعضی از عوارض جانبی مصرف قارچ گانودرما یا ری شی عبارتند از: اسهال، حالت تهوع، بی خوابی، یبوست، خشکی دهان، آسیب به سلولهای کبد در استفاده طولانی مدت،جوش یا خارش، خونریزی شدید از جمله خونریزی بینی).

هفتما اینکه برخی از مواد گیاهی حتی در طب سنتی هم در صورتی که به شکل غذا و در طولانی مدت مثلا چندسال استفاده شوند(مثلا یک بشقاب غذاخوری در روز) اثرات خوبی را نشان می دهند اما اینکه چند میلی گرم یا گرم آن را در یک کپسول یا قرص به خورد خلق الله دهند اثر خاصی ایجاد نمی کنند مثل برخی از جلبک های دریایی یا قارچ ها یا گیاهان ریشه ای. (موضوع عصاره و ماده خالص سازی شده متفاوت است و بسیار هزینه بر)

هشتما اینکه برخی از گیاهان و داروها و غذاها و … ممکن است اثرات جزیی روی هر بیماری داشته باشند و سودجویان همین اثر را با بزرگنمایی تبلیغ می کنند. مثلا مصرف برنج در خوراک روزانه مفید است برای ریزش مو. ولی نمی توان برای درمان ریزش موی یک بیمار، پودر برنج را در کپسول کرد و به خورد بیمار داد.

نهما اینکه سودجویان فقط اثرات مفید این مواد را بیان می کنند و مثلا به مطالعاتی که سمیت کبدی این قارچ و عوارض خونریزی دهنده و … را گزارش کرده اند استناد نمی کنند.

در مجموع یک قارچ و اینهمه اثر درمانی!!!! پذیرفتن چنین معجزه ای از یک قارچ زبان بسته…..بگذریم! چه اتفاقی برای مردم ایران افتاده است که سودجویان و سوداگران اقتصادی به خود اجازه می دهند با این حجم از تبلیغات سلامتی مردم ایران را هدف آماج حملات خود قرار داده اند؟؟؟؟؟ یک جواب فقط به ذهن میرسد: ساده فریب خوردن مردم به علت انتخاب غیرآگاهانه و منتج از تبلیغات!!!!!!!!!!!!!!!  

به یزدان که  گر  ما خرد داشتیم  /   کجا  این   سرانجام   بد  داشتیم

error: Content is protected !!
تما حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به دکتر محمد رادفر می باشد.

طراحی ، بهینه سازی سایت و سئو اصفهان توسط دیجیتال مارکتینگ کلینیک24