خطر استفاده از رژیم نامتعارف برای کاهش وزن

بهترین متخصص تغذیه و رژیم درمانی اصفهان | خطر استفاده از رژیم نامتعارف برای کاهش وزن

خطرات رژیم های کاهش وزن نامتعارف

این روزها خیلی از افراد برای رهایی از اضافه وزن به دنبال رژیم های کاهش وزن هستند که سریع وزنشان کاهش یابد . روش های مختلفی برای کاهش وزن بصورت حتی مستند وجود دارد که گاهی توسط افراد خاص یا گروه های خاصی ارائه می شود ،ولی این دلیل بر این نمی شود که حتما تمام این رژیم ها صحیح باشد.

رژیم های لاغری به چند دسته تقسیم شوند.

در رژیم های بسیار کم کالری که در مواردی نادر، بیمار تحت نظر و حتی در حالت بستری به ناچار تحت این رژیم قرار می گیرد، میزان کالری دریافتی فرد بین 200 تا 800 کیلو کالری است.
این گونه رژیم ها معمولا خطر ایجاد سنگ کیسه صفرا، ریزش مو و مشکلات پوستی و گوارشی ، افسردگی ، عصبانیت و کمبود مواد مغذی و ریزمغذی ها را به همراه دارد . دردراز مدت هم موثر نیست یعنی این نوع رژیم در کوتاه مدت به دلایل خاصی که خطری برای بیمار وجود دارد، ممکن است تجویز شود. رژیم های کم کربوهیدرات که در آن مصرف کربوهیدرات در برنامه غذایی روزانه فرد کمتر از 25 گرم است . رژیم های نامتعادلی نیز داریم که یا بسیار کم چربی هستند و فرد بین صفر تا 19 درصد انرژی را از چربی می گیرد در حالی که در مواقع عادی ما میزان دریافت چربی را تا 30 درصد پیش بینی می کنیم.
بنابراین برای کم کردن وزن همانطور که یک شبه دچار اضافه وزن و چاقی نشده ایم باید در این راه صبر و اراده داشت و آهسته و پیوسته اقدام به کم کردن وزن کرد و بهتر است این رژیم غذایی زیر نظر متخصص تغذیه و رژیم درمانی با رعایت اصول تغذیه انجام شود . 

بیشتر مطالعه کنید : 

error: Content is protected !!
تما حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به دکتر محمد رادفر می باشد.

طراحی ، بهینه سازی سایت و سئو اصفهان توسط دیجیتال مارکتینگ کلینیک24