رژیم غذایی و درمانی افراد مبتلا به کبد چرب

بهترین متخصص تغذیه و رژیم درمانی اصفهان | رژیم غذایی و درمانی افراد مبتلا به کبد چرب همه گرید

رژیم درمانی برای بیماران کبدچرب

تجمع چربی در کبد علت اصلی  بیماری کبد چرب است . پس افراد مبتلا به چاقی مستعد ترین افراد برای ابتلا به کبدچرب هستند. گرچه چاقی و اضافه وزن  ، افزایش تری گلسیرید ، دیابت نوع دو و سندرم متابولیک از عوامل تاثیر گذار در بروز کبدچرب هستند ، اما عواملی چون سوء تغذیه ، بد غذایی ، پرخوری ، مصرف داروهای استروییدی و ترکیبات استروژن ، هپاتیت C مزمن ، استفاده بیش از حد از داروهای مسکن نیز در بروز کبد چرب غیر الکلی موثرند.

حفظ تناسب اندام و جلوگیری از افزایش وزن و چاقی می‏ تواند از بروز و پیشرفت کبد چرب جلوگیری کنند کبد چرب غیر الکلی در حال حاضر به عنوان یک عامل تهدید کننده سلامتی است ؛ زیرا علائم اختصاص خاصی ندارد که منجر به تشخیص و درمان شود.

بیشتر مطالعه کنید : 

نوشیدن آب و کاهش وزن (فواید آب برای لاغری)

تاثیر صبحانه قبل از ورزش صبحگاهی برای لاغری و کاهش وزن

چه غذاهایی چاق کننده و چه غذاهایی لاغر کننده هستند؟

بهترین متخصص تغذیه و رژیم درمانی اصفهان | رژیم غذایی و درمانی افراد مبتلا به کبد چرب

این نوع کبد به صورت مزمن و خزنده در تعداد قابل توجهی از افراد جامعه به صورت خاموش رو به پیشرفت است. با این حال اگر دچار خستگی ، بی حالی ، افزایش خواب و ضعف شدید بهتر است با انجام آزمایش و سونوگرافی از سلامت کبدتان اطمینان حاصل کنید. کبدچرب غیر الکلی مراحل مختلف و مشکلات گوناگونی را به همراه دارد. اولین مرحله تجمع چربی است اما پیشرفت ان باعث التهاب کبد و صدمات غیر قابل جبران به سلول‏ های کبد می شود.
کبدچرب را تا گرید سه می توان با رژیم های مناسب کاهش وزن و لاغری برای افراد چاق و رژیم های حاوی فیبرهای محلول و نامحلول ، رژیم های غذایی کاهنده تری گلیسرید به حالت اول بازگرداند  . 

مطالب پیشنهادی مرتبط و آموزنده : 

برای گرفتن اطلاعات بیشتر و ارتباط با متخصص تغذیه  و رژیم درمانی اصفهان دکتر محمد رادفر کلیک کنید . 

error: Content is protected !!
تما حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به دکتر محمد رادفر می باشد.

طراحی ، بهینه سازی سایت و سئو اصفهان توسط دیجیتال مارکتینگ کلینیک24