حقیقت مواد نگهدارنده در کنسرو تن ماهی

بهترین متخصص تغذیه و رژیم درمانی اصفهان | کنسرو تن ماهی

آیا کنسرو تن ماهی نگهدارنده دارد؟

خیلی از افراد تصور می کنند که کنسرو تن ماهی دارای نگهدارنده است. بسیاری از افرادی که به این غذای کنسروی علاقه دارند به دلیل اینکه نمی دانند مواد نگهدارنده تن ماهی چیست از مصرف آن اجتناب می کنند.

خیلی از افراد تصور می کنند که تن ماهی دارای نگهدارنده است. بسیاری از افرادی که به این غذای کنسروی علاقه دارند به دلیل اینکه نمی دانند مواد نگهدارنده تن ماهی چیست از مصرف آن اجتناب می کنند. زیرا در مورد وجود این نوع مواد در تن ماهی یا هر غذای کنسروی دیگر شایعات بسیاری وجود داشته و شک و شبه های فراوانی در مورد مصرف آنها ایجاد می کند.

بهترین متخصص تغذیه و رژیم درمانی اصفهان |حقیقت مواد نگهدارنده در کنسرو تن ماهی

باید بدانید که علت ماندگاری طولانی مدت تن ماهی مربوط به به فرایند تولید کنسرو است. از آنجایی که غذاهای کنسرو شده طی فرایند دمایی بالایی تولید می شوند باکتری های عامل فساد در آنها از بین رفته است و به علت نوع بسته بندی خاص آنها امکان ورود مجدد این عوامل به درون قوطی وجود ندارد .به همین دلیل دارای ماندگاری طولانی مدت می باشند.

همچنین نمک نیز به عنوان نگه‌دارنده و افزایش‌دهنده زمان ماندگاری محصول به کنسرو اضافه می‌شود اما میزان آن خیلی بالا نیست، البته کسانی که باید رژیم غذایی محدود از نمک را دنبال کنند بهتر است که این محصول غذایی را نخورند.

ارتباط با پزشک 

error: Content is protected !!
تما حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به دکتر محمد رادفر می باشد.

طراحی ، بهینه سازی سایت و سئو اصفهان توسط دیجیتال مارکتینگ کلینیک24