5 نوشیدنی طبیعی برای پاکسازی کلیه ها

5 نوشیدنی طبیعی برای پاکسازی کلیه ها

پاکسازی کلیه با مصرف نوشیدینی طبیعی

برای پاکسازی کلیه ها چه نوشیدنی هایی مفید هستند ؟  

کلیه ها اندام های کوچک هستند که نقش مهمی در حفظ سلامتی شما ایفا می کنند. آنها بخشی از دستگاه ادراری شما هستند و برای فیلتر کردن خون خود کار می کنند. آنچه آنها فیلتر کردن را به عنوان ادرار منتقل می شود. عفونت های کلیوی بسیار خطرناک هستند.  سرطان کلیه (کلیوی) سالانه حدود 14000 مرگ و میر تشخیص داده می شود.

در ادامه شما را با چند نوشیدنی طبیعی آشنا می کنیم که به پاکسازی کلیه های شما کمک می کنند:

چای قاصدک
چای قاصدک

چای قاصدک

آیا می دانستید که یک منبع غذایی سالم است. کل قاصدک خوراکی است و مخصوصا برای کلیه های شما مفید است. چای قاصدک منبع خوبی از ویتامین A، B-complex، C و D، آهن، پتاسیم و روی است. این یک دیورتیک است (ادرار شما را بیشتر می کند) و جایگزین پتاسیم از دست رفته در ادرار است.

قاصدک ها در داروهای بومی آمریکا برای درمان بیماری کلیوی مورد استفاده قرار می گیرند. قاصدک ها یک ضد التهاب است و سنگ کلیه را درمان می کند. قبل از استفاده با یک پزشک مشورت کنید.


بیشتر بدانید : افزایش تمرکز با این 6 موادغذایی


آب چغندر
آب چغندر

آب چغندر 

آب چغندر یک پاک کننده کلیوی فوق العاده است و همچنین سلامت کبد شما را بهبود می بخشد. آب چغندر پر از ضد اکسیدان ها است که رادیکال های آزاد را آزاد می کند و چغندرها اسیدیته ادرار را افزایش می دهند.

این کمک می کند تا کلسیم را کاهش دهد و احتمال ایجاد سنگ کلیه را کاهش دهد . چغندرها به پاک کردن خون کمک می کنند، از این بخش از کار کلیه حمایت می کنند.

چای زنجبیلی
چای زنجبیلی

چای زنجبیلی 

زنجبیل یک ادویه با بسیاری از مزایای سلامتی است. این رادیکال های آزاد را حذف می کند و التهاب همراه با بیماری کلیوی را کاهش می دهد. زنجبیل شسته شده را به آب گرم اضافه کنید و آن را به مدت 5 یا چند دقیقه کنار بگذارد. اگر شما نیاز به یک شیرین کننده دارید، یک مقدار عسل را اضافه کنید و لذت ببرید .

این چای موجب درمان سرفه و ناراحتی معده می شود. همچنین ممکن است سطح کلسترول را کاهش دهد و با عفونت مبارزه کند. لیمو و آب پرتقال حاوی سیترات است که به حذف کلسیم از کلیه کمک می کند


بیشتر بخوانید : اصول تنظیم برنامه غذایی


آب زغال اخته
آب زغال اخته

آب زغال اخته

 آب زغال اخته درمان محبوب و به طور کلی موثر برای عفونت مثانه  و پاکسازی کلیه ها است. از آنجایی که آب زغال اخته در ابتدا از طریق کلیه ها فیلتر می شود، به حفظ کلیه ها کمک کند.

عفونت مثانه و دستگاه ادراری ناخوشایند است. عفونتهای کلیه که از باکتری هایی که از دستگاه ادراری به کلیه ها منتقل می شوند، می توانند مرگ آور باشند.آب زغال اخته همچنین می تواند از سنگ کلیه جلوگیری کند. آب زغال اخته می تواند کمی ترش باشد، بنابراین می توانید با آب رقیق کنید.

چای زردچوبه
چای زردچوبه

چای زردچوبه 

زردچوبه ادویه ای دیگر با خواص سلامت شگفت انگیز است. این یک ضد التهاب قوی و شناخته شده است . برای جلوگیری از التهاب همراه با بیماری مزمن کلیه و پاکسازی کلیه ها موثر است. زردچوبه فشار خون را کاهش میدهد، دومین علت بیماری کلیوی فشار خون بالا است. از آنجا که عملکرد کبد نیز بهبود می یابد، نوشیدن چای زردچوبه به عنوان پاک کننده کلیه فوق العاده است .

یک قاشق چای خوری زردچوبه را به آبجوش اضافه کنید و 10 دقیقه بجوشانید. کمی آب لیمو  اضافه کنید.

نتیجه:

هر یک از این نوشیدنی های طبیعی نیز با سایر مزایای سلامتی همراه است. در حالی که شما از این نوشیدنی ها لذت می برید، به بهبود شیوه زندگی خود کمک کنید تا بیشتر از کلیه های شما حمایت کند. سیگار کشیدن و نوشیدن الکل و کافئین برای کلیه های شما مضر است. فشار خون و سطح قند خون خود را کنترل کنید. در صورت نیاز کلسترول و وزن خود را  کاهش دهید.  


دکتر محمد رادفر عضو پژوهشکده علوم غدد درون ریز و متابولیسم دانشگاه عضو انجمن پیشگیری و درمان چاقی ایران عضو انجمن تغذیه ایران عضو انجمن داروسازان ایران عضو انجمن پزشکان ورزشی ایران

error: Content is protected !!
تما حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به دکتر محمد رادفر می باشد.

طراحی ، بهینه سازی سایت و سئو اصفهان توسط دیجیتال مارکتینگ کلینیک24