نقش کالری ها در رژیم بارداری ( رژیم غذایی در دوران بارداری )

تغذیه دوران بارداری

کالری ها در رژیم بارداری

داشتن یک رژیم غذایی در دوران بارداری برای رشد یک جنین و داشتن یک نوزاد سالم از اهمیت خاصی برخوردار است . یک رژیم بارداری صحیح باید بالانسی از مواد غذایی ضروری جهت رشد اولیه نوزاد را شامل شود.

پروتئین ،کربوهیدرات ،چربی سالم ، ویتامین و مواد معدنی از گروه های اصلی است که باید در رژیم بارداری سالم حتما وجود داشته باشند. یک خانم باردار همچنین می تواند بنابر نظر پزشک معالج خود از قرص‌های ویتامین  و مکمل های غذایی موجود در داروخانه‌ها هم استفاده نماید. اما توصیه می‌شود از ویتامین‌های تازه در گوشت و سبزی به نسبت بیشتری مصرف کنند.

مواد معدنی در تغذیه دوران بارداری

انجمن بارداری آمریکا توصیه می‌کند که زنان باردار باید ۳۰۰ کالری بیشتر از نیاز مصرف طبیعی خود بصورت روزانه دریافت کنند ( یعنی اگر قبل از حاملگی روزانه ۱۵۰۰ کالری مصرف می کردید حالا در دوران بارداری باید ۱۸۰۰ کالری در روز مصرف کنید) .

این توصیه که الان شما دو نفر هستید و باید اندازه دو نفر غذا بخورید فقط یک افسانه و دروغ است و اگر به فکر سلامت خودتان و نوزادتان هستید باید از رژیم بارداری صحیحی پیروی کنید.


بیشتر بخوانید : بهترین تغذیه در دوران بارداری 


رژیم تخصصی دوران بارداری 
رژیم تخصصی دوران بارداری

در زمان بارداری چه مقدار کالری باید مصرف کرد ؟

زنان باردار باید تعادل را در رژیم غذایی خود رعایت کنند. غذا دادن به کودکی که در بدن مادر قرار دارد، کار دشواری است. رژیم غذایی در دوران بارداری سالم یکی از بهترین راه‌ ها برای کمک به رشد طبیعی کودک است. 

با رژیم غذایی سالم و متعادل می‌توانید از بعضی موارد جلوگیری کنید:

  • کاهش وزن نوزاد
  • زایمان زودرس
  • کم خونی و عفونت در مادر

بیشتر بدانید : کمبود ویتامین دی و ارتباط با زایمان زودرس


کنترل وزن در دوران بارداری از زبان دکتر محمد رادفر

 

error: Content is protected !!
تما حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به دکتر محمد رادفر می باشد.

طراحی ، بهینه سازی سایت و سئو اصفهان توسط دیجیتال مارکتینگ کلینیک24