تاثیر دیابت بارداری بر سلامت جنین

بهترین متخصص تغذیه و رژیم درمانی اصفهان |

آیا دیابت بارداری بر سلامت جنین تاثیر می گذارد؟

اگر میزان قند خون در هنگام ابتلا به دیابت بارداری کنترل شود؛ احتمالا نوزاد، سالم خواهد بود. اگر میزان قند خون در هنگام ابتلا به دیابت بارداری کنترل شود ؛ احتمالا نوزاد، سالم خواهد بود. بعد از تولد ، پزشکان سطح قند خون نوزاد را کنترل می کنند و اگر سطح آن پایین باشد تا زمان طبیعی شدن مقدار قندخون ، تحت نظر قرار می گیرد.

این عارضه در بارداری  باعث می شود نوزادان از حد طبیعی ، وزن بالاتری داشته باشند. هم چنین دیابت بارداری با بیماری زردی نیز مرتبط است که پوست نوزاد زرد رنگ می شود.

اگرچه نوزادانی که مادر آنها مبتلا به این نوع عارضه  بوده است ، بیشتر از سایر کودکان در معرض ابتلا به دیابت نوع 2 می باشند؛ اما با رعایت سبک زندگی سالم (از جمله رژیم غذایی مناسب و فعالیت های جسمی) می توان این خطر را کاهش داد.

بهترین متخصص تغذیه و رژیم درمانی اصفهان | تاثیر دیابت بارداری بر سلامت جنین

مادرانی که دیابت بارداری دارند؛ بیشتر از سایرین مستعد ابتلا به دیابت نوع 2 هستند اما آنها می توانند اقدام به پیشگیری کنند. برای کاهش خطر ابتلا به دیابت نکات زیر توصیه می شود:
1- سعی کنید وزن خود را در محدوده سالم حفظ کنید و برای اطمینان از وزن مناسب خود به متخصص تغذیه مراجعه کنید.
2- یک رژیم غذایی سالم که شامل بسیاری از سبزیجات، غلات کامل(مانند:برنج قهوه ای،جو دوسر،گندم کامل)، میوه ها و پروتئین (گوشت کم چرب،مرغ و ماهی)می باشد؛ را مصرف کنید.
3- ورزش را در برنامه روزانه خود قرار دهید.
4- اگر قصد بارداری مجدد دارید ؛ باید بدانید که بیشتردر معرض ابتلا به این بیماری هستید بنابراین جهت پیشگیری از ابتلا به دیابت با پزشک خود مشورت نمایید.

منبع 

بیشتر مطالعه کنید : 

error: Content is protected !!
تما حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به دکتر محمد رادفر می باشد.

طراحی ، بهینه سازی سایت و سئو اصفهان توسط دیجیتال مارکتینگ کلینیک24