آشنایی با 4 عادت نامناسب در تغذیه

آشنایی با 4 عادت نامناسب در تغذیه

عادت های غلط در تغذیه را بشناسید : 

در این مقاله برای شما 4 عادت نامناسب در تغذیه را بازگو می کنیم با شناسایی این موارد گامی بزرگ در داشتن رژیم غذایی سالم بردارید : 

نوشیدنی های پر کالری
نوشیدنی های پر کالری

1 . نوشیدن کالری

قبلا هم این را شنیده اید، نوشابه ، آب میوه و دیگر نوشیدنی های سرشار از قند بزرگترین موانع بر سر راه تثبیت برنامه غذایی سالم هستند. این موارد هیچ گونه مواد مغذی واقعی در خود ندارند و اصولا هیچ چیزی جز قند نیستند.

تنها استثنایی که می توان در نظر گرفت اسموتی(اسموتی یک نوشیدنی مخلوط شده و گاهی شیرین شده است که از میوه تازه ساخته می‌شود و در برخی موارد خاص شکلات یا کره بادام زمینی دارد) است.

به دنبال دستور های اسموتی باشید که حاوی فیبر، پروتئین و چربی های سالم است.


بیشتر بخوانید : رژیم غذایی خیار و کاهش وزن


فست فود و غذای های سرخ شده
فست فود و غذای های سرخ شده

2 . خوردن غذاهای سرخ شده

 گاهی ممکن است دچار پرخوری بشوید .  اما غذاهای سرخ شده چیزی است که همیشه باید از آنها دور بمانید. این غذاها در بدن نقشی کاملا مخرب دارند. غذاهای سرخ شده به صورت گسترده ای در دسترس ( و ارزان ) هستند و این دور ماندن از آنها را سخت کرده. 

اما مقدار چربی اشباعی که چنین غذاهایی دارند کافی است که هر کسی را از خوردنشان بترساند.

حذف وعده های غذایی
حذف وعده های غذایی

3. جا انداختن وعده ها

وقتی اقدام به تغییر دادن بدن خود می کنید، مواد مغذی کلید کار است. روده را با مواد مغذی پر کن که شکمت کوچک شود. این بهترین روش برای کاهش وزن و پایدار نگه داشتن بدن است.

غذاهای واقعی بخورید. باید بدانید که غذا از کجا آمده و از چه چیزهایی درست شده. روزی چهار تا شش وعده کوچک میل کنید و مطمئن شوید در همه آنها پروتئین نیز نقشی ایفا می کند.

مصرف غلات در شب
مصرف غلات در شب

4. خوردن قند و غلات در شب

آخرین عادت نامناسب در تغذیه خوردن غلات در شب است . با اینکه ما یکی از طرفداران خوردن غلات کامل هستیم اما خوردن آنها هنگام شب و در کنار قند و نشاسته را اصلا توصیه نمی کنیم. صبحانه باید سالم ترین وعده روز باشد و همینطور که به وعده شام نزدیک می شوید غذا باید سبک و سبک تر شود.

نشاسته ها و غلات کالری بالایی دارند و هنگام شب به آنها احتیاجی ندارید چون می خواهید بخوابید!


بیشتر بدانید : اصول تنظیم برنامه غذایی


 

 

error: Content is protected !!
تما حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به دکتر محمد رادفر می باشد.

طراحی ، بهینه سازی سایت و سئو اصفهان توسط دیجیتال مارکتینگ کلینیک24