تفاوت شکر قهوه ای با شکر سفید

چه تفاوتی بین شکر قهوه ای و سفید وجود دارد؟

شکر یک ماده طبیعی است که هزاران سال است بخشی از رژیم غذایی انسان است.شکرانواع مختلفی دارد ، شکر قهوه ای  و سفید از محبوب ترین گونه ها هستند. با توجه به اینکه شکر  سفید و قهوه ای هر دو از چغندر یا نیشکر گرفته می شود کاملا با هم مشابه هستند.

در حقیقت ، شکرقهوه ای ترکیبی از شکر و ملاس سفید است که نوعی شربت مشتق از قند است. ملاس مسئول رنگ تیره آن است و ارزش غذایی آن را کمی افزایش می دهد.قابل توجه ترین تفاوت غذایی بین این دوشکر این است که شکرقهوه ای  کمی کلسیم ، آهن و پتاسیم و منیزیم بیشتر دارد.

شکرقهوه ای نیز حاوی کالری کمتری نسبت به شکر سفید است ، اما تفاوت آن ناچیز است. یک قاشق چایخوری (4 گرم) شکر قهوه ای 15 کالری ، در حالی که همان مقدارشکر  سفید 16/3کالری دارد .گذشته از این اختلافات جزئی ، آنها از نظر تغذیه ای مشابه هستند و تفاوت اصلی آنها رنگ است.

متخصص تغذیه و رژیم درمانی اصفهان چه تفاوتی بین شکر قهوه ای و سفید وجود دارد؟کدام یک را باید انتخاب کنید؟

اینکه شکر سفید یا قهوه ای را انتخاب کنید به علاقه  و ذائقه شما بستگی دارد زیرا طعم و رنگ تفاوت های اصلی بین این دو است.اگرچه شکرقهوه ای حاوی مواد معدنی بیشتری نسبت به شکر سفید است ، اما مقادیر این مواد معدنی به قدری اندک هستند که هیچ فایده ای برای سلامتی ندارد. نکته مهم  این است که قند عامل مهمی در بروز بیماری های چاقی و علت اصلی بیماری ها ، از جمله دیابت نوع 2 و بیماری های قلبی است.

به همین دلیل ، توصیه می شود فقط از 5-10٪ کالری روزانه خود را از قند اضافه شده مصرف کنید.


توصیه های تغذیه جهت کاهش مصرف شکر و قند

error: Content is protected !!
تما حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به دکتر محمد رادفر می باشد.

طراحی ، بهینه سازی سایت و سئو اصفهان توسط دیجیتال مارکتینگ کلینیک24