تاثیر صبحانه قبل از ورزش صبحگاهی برای لاغری و کاهش وزن

تاثیر صبحانه قبل از ورزش برای بهبود سرعت کاهش وزن

کاهش وزن با مصرف صبحانه قبل از ورزش

مصرف صبحانه قبل از ورزش صبحگاهی یکی از روش های بهبود سرعت کاهش وزن برای افرادی است که تصمیم به لاغری دارند. بررسی‌ها نشان می‌دهد مصرف صبحانه پیش از ورزش کردن نه تنها باعث می‌شود در حین ورزش کربوهیدرات‌ بیشتری سوخته شود بلکه سرعت هضم غذا را پس از انجام حرکات ورزشی افزایش می‌دهد.

این یافته‌ها پس از انجام مطالعات دانشگاهی روی تاثیرات مصرف صبحانه یا خودداری از مصرف این وعده غذایی پیش از یک ساعت دوچرخه سواری بدست آمده است.

گروهی از محققان انگلیسی در آزمایشات خود دریافتند مصرف صبحانه سرعت سوختن کربوهیدرات‌ها را در حین انجام حرکات ورزشی افزایش می‌دهد. همچنین مشخص شد سرعت هضم غذای مصرفی پس از ورزش کردن بالاتر می‌رود.

محققان می‌گویند : کربوهیدرات‌های سوخته شده هنگام ورزش کردن تنها مربوط به صبحانه مصرفی در همان روز نیست بلکه همچنین شامل کربوهیدرات‌هایی می‌شود

که پیش از این در ماهیچه‌ها به شکل گلیکوژن ذخیره شده‌اند.


چرا ورزش صبحگاهی به کاهش وزن و لاغری کمک می کند؟
چرا ورزش صبحگاهی به کاهش وزن و لاغری کمک می کند؟

چرا ورزش صبحگاهی به کاهش وزن و لاغری کمک می کند؟

دلایل زیادی وجود دارد که که این ادعای ما را تایید می کنند. برای مثال وقتی شما در طول 8 ساعت خواب شبانه غذا نخورده باشید، قند خون شما کاهش پیدا می کند و با ورزش کردن بدن مجبور می شود برای جبران نبود قند، چربی بسوزاند.

علاوه بر این ورزش صبحگاهی باعث افزایش متابولیسم بدن از حداقل (در طول فاز استراحت شبانه) به حداکثر (در طول ورزش) می رسد. تاثیر این افزایش متابولیسم تا ساعت ها بعد از ورزش هم ادامه دار خواهد بود.

این اثر ادامه دار بودن سوخت و ساز بالا در مورد ورزش های عصرگاهی یا کلا در طول روز صدق نمیکند. خلاصه اینکه اگر شما با شکم پر و در طول روز همان ورزش را انجام دهید، متابولیسم شما برای زمان کمتری بالا می ماند و خصوصا اینکه شما با فاصله کمی بعد از ورزش دوباره به خواب می روید و بدن شما دوباره در فاز استراحت فرو میرود.


بهترین متخصص تغذیه ورژیم درمانی اصفهان


error: Content is protected !!
تما حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به دکتر محمد رادفر می باشد.

طراحی ، بهینه سازی سایت و سئو اصفهان توسط دیجیتال مارکتینگ کلینیک24