ارتباط ماست کم چرب با فشار خون

ماست کم چرب بخورید فشار خونتان پایین می آید . 

افرادی که برای مدت طولانی ماست کم چرب مصرف می کنند، فشارخون سیستولی کمتری داشته و خطر پرفشاری خون در آنها کمتر است.

پرفشاری خون اختلالی است که در آن فشارخون در شریان ها به طور مزمن افزایش می یابد. با هر ضربان، قلب خون را از راه شریان ها به باقی بدن پمپ می کند. فشارخون نشان می دهد، زمانی که قلب می تپد خون با چه قدرتی به دیواره شریان ها فشار وارد می آورد. اگر فشارخون بسیار بالا باشد قلب باید سخت تر کار کند و این امر می تواند باعث مشکلات ارگانی و بیماری هایی مانند مشکلات قلبی، سکته یا نارسایی کلیوی شود..

در بسیاری از موارد، بیماران علائم خاصی را نشان نمی دهند. حتی ممکن است بدون اینکه بدانند مبتلا به پرفشاری خون هستند دچار پیامدهای بد آن شوند. شرایطی مانند خونریزی داخلی، بیماری مزمن کلیوی، مشکل قلبی، سکته و مشکل دید از عوارض پرفشاری خون کنترل نشده هستند. عواملی مانند چاقی، استرس، مصرف زیاد نمک، سابقه خانوادگی پرفشاری خون، دیابت، سیگار، کمبود ویتامین D، مصرف کم کلسیم، پتاسیم و منیزیم می توانند شما را به این بیماری مستعد کنند. یکی از مواد غذایی مهمی که به نظر می رسد در کاهش خطر این بیماری نقش داشته باشد ماست کم چرب است.

بهترین متخصص تغذیه و رژیم درمانی اصفهان  | ماست کم چرب و فشار خون

براساس مستندات موجود، افرادی که برای مدت طولانی ماست کم چرب مصرف می کنند، فشارخون سیستولی کمتری داشته و خطر پرفشاری خون در آنها کمتر است. مصرف مداوم ماست با تناسب وزن و کاهش نمایه توده بدنی همراه است. کلسیم موجود در ماست از ریزمغذی های بسیار مهم برای سلامتی است و کارایی جذب بالایی دارد. هم چنین ماست منبع خوب پروتئین است، قدرت سیرکنندگی خوبی داشته و درصدی از آب مورد نیاز بدن را تامین می کند.

کلسیم موجود در ماست عروق را انعطاف پذیرتر می کند و عروق می توانند گشادتر شده و فشار را کاهش دهند. از سویی دیگر برخی محققان معتقدند که باکتری های وجود در ماست به کاهش فشارخون کمک می کنند اگرچه هنوز مدارک در این زمینه کافی نیست. یک رژیم سالم شامل ماست کم چرب و میوه و سبزی کافی و انجام فعالیت فیزیکی مناسب می تواند به پیشگیری از بیماریهای مزمن از جمله پرفشاری خون کمک کند و سلامت شما را تضمین نماید.

ارتباط رژیم غذایی و بیماری قلبی و عروقی

برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید . 

error: Content is protected !!
تما حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به دکتر محمد رادفر می باشد.

طراحی ، بهینه سازی سایت و سئو اصفهان توسط دیجیتال مارکتینگ کلینیک24