ویتامین اسید پانتوتنیک را بشناسید !

بهترین متخصص تغذیه و رژیم درمانی اصفهان | ویتامین B5 یا اسید پانتوتنیک

ویتامین B5 

ویتامین B5 یا اسید پانتوتنیک که یکی از ویتامین های محلول در آب است در بسیاری از مواد غذایی وجود دارد و موارد کمبود بالینی آن نادر است.

ویتامین B5 که یکی از ویتامین های محلول در آب است در بسیاری از مواد غذایی وجود دارد و موارد کمبود بالینی آن نادر است. سایر اسامی این ویتامین عبارتند از : ویتامین فاکتور آنتی درماتیت جوجه ، ویتامین آنتی درماتوز و فاکتور ضد پلاگر جوجه است.
این ویتامین دارای نقش حیاتی در متابولیسم است. یک جزء جدا نشدنی کوآنزیم آ (CoA) که در تولید انرژی از درشت مغذی ها نقش دارد و پروتئین حامل آسیل (ACP) که در واکنش¬های سنتتیک دخیل است، محسوب می گردد. اسید پانتوتنیک در مواد غذایی حیوانی و گیاهی به صورت آزاد و کونژوگه یافت می شود. 85% اسید پانتوتنیک رژیمی به صورت COA یا فسفوپانتئین می باشد.
اسید پانتوتنیک برحسب میلی گرم اندازه گیری می شود. دریافت مرجع رژیمی برحسب میزان دریافت کافی (AI) بیان می گردد و هیچ گونه نیاز متوسط تخمینی (EARs) یا میزان توصیه شده دریافت روزانه ای تعریف نشده است. مقدار مورد نیاز اسید پانتوتنیک 7-1.7 میلی گرم در روز بر حسب سن و جنس می باشد.

بیشتر مطالعه کنید : 

بهترین متخصص تغذیه و رژیم درمانی اصفهان | ویتامین B5 یا اسید پانتوتنیک و

ویتامین B5 در تمام بافت های گیاهی و حیوانی وجود دارد. مهم ترین منابع آن در رژیم های غذایی مختلط عبارتند از:

گوشت ها (خصوصاً جگر و قلب). البته قارچ، آووکادو، بروکلی، زرده تخم مرغ، مخمر، شیر بدون چربی و سیب زمینی شیرین نیز منابع خوبی از این ویتامین هستند. (فرآورده های گوجه فرنگی و غلات کامل نیز از منابع عمده می باشند.)جگر سرخ شده ، قارچ پخته و سبوس کامل به ترتیب منابع غنی از اسید پانتوتنیک می باشند.

فرآورده های تهیه شده از میوه ها و غلات ذرتی یا شیرین شده از منابع فقیر ویتامین B5 محسوب می شوند. ویتامین B5 نسبتاً هنگام پختن معمولی غذا و ذخیره  سازی پایدار است. این ویتامین در PH خنثی پایدار است ولی پخت می تواند باعث تخریب 50-15% آن گردد؛ در سبزیجات نیز طی فرآیند 74% این ویتامین از بین می رود.
افراد در معرض کمبود این ویتامین:
افراد الکلی؛ مصرف الکل با متابولیسم اسید پانتوتنیک تداخل می نماید لذا در افراد الکلی نیاز به اسید پانتوتنیک افزایش می یابد.
دیابتی ها؛ افرادی که کمبودویتامین B5 دارند قند خون پایین تر و حساسیت به انسولین بیشتری دارند. در افراد دیابتی دفع ادراری اسید پانتوتنیک بیشتر می باشد .
مبتلایان به آرتریت روماتوئید ؛ کمبود ویتامین B5 در خون بیماران مبتلا به آرتریت روماتوئید پایین است. مصرف این ویتامین به میزان 1 گرم در روز منجر به کاهش درد در بیماران مبتلا به آرتریت روماتوئید می گردد (مصرف دارویی اسید پانتوتنیک).
علائم کمبود ویتامین B5 عبارتند از: بی حسی در انگشتان و کف پا، احساس سوزش در پاها، افسردگی، احساس بی حسی و بیحالی، بیخوابی و ضعف.

تماس با ما 

error: Content is protected !!
تما حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به دکتر محمد رادفر می باشد.

طراحی ، بهینه سازی سایت و سئو اصفهان توسط دیجیتال مارکتینگ کلینیک24