راه های کنترل ریزه خواری

راه های کنترل ریزه خواری

 

ریزه خواری ممنوع

برای جلوگیری از ریزه خواری راهکارهایی داریم با ما همراه باشید : 

۱.حیف خوری نکنید.

حیف خوری یعنی اینه ده تا آجیل ته ظرف رو برای دور ننداختن می خورید بعد می رید تو یخچال و دوتا تکه کیک ته جعبه شیرینی رو می خورید و جعبه اش رو می ندازید بیرون بعد دوقاشق تخمه ته پلاستیک تخمه ها رو می خورید و چندتا نخودچی و بعد دو قاشق کشمش و دوتا کشک کوچولو و بعد دوتا شکلاتی که بچتون له کرده یا جای دندوناش روشه و گاز زده ولی نخورده رو می خورید و … .

۲. در آرامش غذا بخورید .

وعده های غذاییتون رو در کمال آرامش و در محیط آرام و به دور از هیاهوی تلویزیون و رایانه و موبایل و… مصرف کنید که هم از غذا خوردنتون لذت ببرید و هم بدونید که چقدر غذا می خورد و مغز شما پیام های سیری رو درک کند. 


بیشتر بخوانید : 7 حقیقت در مورد احساس سیری


۳. پروتئین به اندازه مصرف کنید .

رژیم غذاییتون  برای جلوگیری از ریزه خواری باید حاوی مقدار پروتئین مناسب باشه که حس سیری رو القا کنه و مدت زمان بیشتر حس گرسنگی رو کنترل کنه. چون پروتئین ارام آرام هضم میشه و سطح انسولین بدن رو سریع بالا نمی بره که همین‌منجر به عدم احساس افت قند خون و عدم نیاز به مصرف شیرینی ها و … میشه.

ریزه خواری ممنوع
ریزه خواری ممنوع

۴. علت ریزه خواری خود را بیابید .

ریزه خواری همیشه همراه با علت خاصی از جمله پر کردن اوقات بیکاری با خوردن، کنترل عصبانیت و ناراحتی، فرار از فشارهای عصبی و غم و حتی اعتیاد به کربوهیدرات ها است. علت مشکلاتتون رو پیدا کنید و برای جلوگیری از این ریزه خواری ها مشکل زمینه ای را با ورزش یا سرگرمی ها، یوگا و افزایش تمرکز، استفاده از کربوهیدرات پیچیده و میوه ها و …. کمتر کنید

۵. میان وعده و وعده های اصلی غذایی فراموش نشود .

برای جلوگیری از خوردن باید سه وعده اصلی و سه میان وعده در طول روز بخورید که فرصت خوردن ایجاد نشود. میان وعده های میوه و شیر بهترین گزینه های کاهش دهنده ریزه خواری هستند.

۶. اشتهای خود را کاهش دهید .

درصورتی که مدام تمایل به خوردن دارید از مکمل های کاهش اشتها و سبزیجات کم کالری مثل هویج و خیار و … استفاده کنید.


متخصص تغذیه و رژیم درمانی اصفهان


سئو سایت توسط شرکت مهندسی کلینیک 24

error: Content is protected !!
تما حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به دکتر محمد رادفر می باشد.

طراحی ، بهینه سازی سایت و سئو اصفهان توسط دیجیتال مارکتینگ کلینیک24