برای بهبود زخم چه باید خورد ؟

متخصص تغذیه و رژیم درمانی اصفهان برای بهبود زخم چه باید خورد ؟

5 ماده غذایی که به بهبود زخم شما کمک می کند . 

کدام مواد غذایی به بهبود زخم کمک می کند ؟ همه ما زخم  را تجربه می کنیم. بیشتر زخم ها در افراد سالم هنگامی که تمیز و عاری از عفونت باشند ، به سرعت بهبود می یابند ، در حالی که انواع دیگر زخم ها جدی تر هستند و اغلب به مداخله پزشکی نیاز دارند.خوشبختانه ، انتخاب مواد غذایی سالم با تأمین انرژی ، ویتامین ، مواد معدنی و پروتئین لازم  به بهبودی کمک می کند.

متخصص تغذیه و رژیم درمانی اصفهان بهبود زخم با تغذیه خوب

بهبود زخم با تغذیه خوب

  1. از وعده های غذایی سالم و متعادل که شامل مقادیر مناسب مواد غذایی از همه گروه های غذایی مانند  پروتئین ، میوه ، سبزیجات ، لبنیات و غلات است استفاده کنید.
  2. سبزیجات و میوه های سرشار از ویتامین Cمانند توت فرنگی یا اسفناج را مصرف کنید. برای دریافت  روی کافی ، غلات کامل را انتخاب کرده و موادغذایی پروتئینی مانند تخم مرغ ، گوشت ، لبنیات یا غذاهای دریایی مصرف کنید. برخی از زخم ها ممکن است نیاز به مصرف بیشتر ویتامین ها و مواد معدنی خاص برای بهبود داشته باشد. قبل از شروع مکمل ها با کارشناس تغذیه مشورت کنید.
  3. در هر وعده غذایی یا میان وعده یک منبع پروتئین مصرف کنید. یک منوی نمونه ممکن است شامل تخم مرغ برای صبحانه ، خوراک لوبیا یا عدسی برای ناهار ، ماست یا پنیر برای میان وعده و خوراک مرغ  یا گوشت کبابی  برای شام باشد.
  4. آب زیاد بنوشید.
  5. برای مبتلایان به دیابت ، سطح قند خون را کنترل کنید تا از پیشرفت زخم ها جلوگیری کرده  تا بهبود حاصل شود.

ترجمه و تنظیم: سپیده دولتی – کارشناس دفتر بهبود تغذیه جامعه

منبع: https://www.eatright.org


نقش تغذیه در ترمیم زخم

error: Content is protected !!
تما حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به دکتر محمد رادفر می باشد.

طراحی ، بهینه سازی سایت و سئو اصفهان توسط دیجیتال مارکتینگ کلینیک24